Základní informace

Registrační číslo: NCC-62048
Třída: Nebula
Velitel: Neznámý
Status: Zničena (2367)
Příslušnost: Hvězdná flotila, Spojená federace planet

Popis

USS Bellerophon a USS Yamaguchi při bitvě s Borgy u Wolf359. Obě lodě byly v bitvě zničeny.

V roce 2367 se tato loď zúčastnila katastrofální bitvy 40 federálních lodí a jedné borgské krychle u hvězdy Wolf359. USS Bellerophon spolu s USS Yamaguchi útočila na borgskou krychli ve chvíli, kdy ta zachytila vlečným paprskem USS Saratoga. I USS Bellerophon byla nakonec úplně zničena spolu s 38 dalšími loděmi.

DS9: Emissary

Zákulisní informace

Registrační číslo lodi bylo určeno až v referenční publikaci Star Trek Encyclopedia, která jej uvádí. Zde je však zároveň nesprávně uvedeno jméno lodi jako "Bellerephon". Není známo, zda chyba se vyskytla v Encyklopedii, nebo chybně už byl nalepen štítek se jménem lodi na studiovém modelu.

USS Bellerophon se objevila také ve hře Star Trek Starship Creator. Podle této hry byla na tuto loď v roce 2359 přidělena praporčík Natasha Yar poté, co vystudovala Akademii Hvězdné flotily. V roce 2362 se tato loď účastnila mapovací mise v hvězdokupě Drago. Při tomto průzkumu použila zcela novou výzkumnou technologii, jíž navrhla vedoucí sekce hvězdné kartografie nadporučík Nella Daren. V roce 2365 pak vedla další mapovací misi v sektorech 1608 a 1609, přičemž objevila dosud neprozkoumaný asteroidový pás.