Základní informace

Registrační číslo: NCC-58925
Třída: Olympic
Velitel: Kapitán Beverly Picardová
Status: Zničena (alternativní budoucnost, 2395)
Příslušnost: Hvězdná flotila, Spojená federace planet

Popis

USS Pasteur pod útokem klingonských lodí

Nemocniční loď z alternativní budoucnosti, z roku 2395, které velela doktorka Beverly Crusherová-Picardová v hodnosti kapitána.

Tuto loď použil Jean-Luc Picard a Data k cestě do bývalé romulanské Neutrální zóny, protože poté, co Klingoni dobyli a podrobili si Romulanské impérium, neměla jiná, než nemocniční loď Federace na jejich území přístup. Jean-Luc Picard se ale potřeboval dostat do Neutrální zóny ve třech časových údobích, aby zničil anomálii, která byla vytvořena s pomocí Q k jeho zkoušce. V této alternativní budoucnosti ale tato anomálie neexistovala. Picard chtěl na místě zůstat a prozkoumat ho, ale kapitán Picardově to odmítla.

Poté, co se u lodi odmaskovaly dvě klingonské lodě, a na USS Pasteur zaútočily, byla loď zničena explozí warp jádra. Posádku transportovala na palubu USS Enterprise-D, které velel admirál Riker, kterého Picard žádal o pomoc už dříve.

TNG: All Good Things...

Zákulisní informace

První loď této třídy, která se na obrazovce objevila. Podle rané verze scénáře se mělo jednat o loď třídy Hope. Toto se dokonce dostalo i na plaketu lodi, kde je skutečně uvedeno třída Hope. Až později bylo jméno změněno na třídu Olympic. V referenční publikaci Star Trek Encyclopedia je zase chybně uvedeno registrační číslo lodi jako NCC-58928, ačkoliv na plaketě je NCC-58925.

Motto lodi na plaketě pochází z prvních slov Hippokratovy přísahy: "I swear by Apollo, the healer, by Aesculapius, by Health and all the powers of healing...", neboli v české verzi "Přísahám a volám Apollóna lékaře a Asképia a Hygieiu a Panakín a všechny bohy a bohyně..."