Popis

Bonaventure

USS Bonaventure

Třída Bonaventure představuje hvězdné lodě Spojené federace planet z počátku 23. století.

TAS: The Time Trap

Známé lodě této třídy

USS Bonaventure, 10281NCC

Zákulisní informace

Loď Bonaventure je velmi problematická. V epizodě bylo k této lodi přímo řečeno, že se "jedná o první loď vybavenou warp pohonem", což byla věta pronesená samotným Scottym. Toto tvrzení je však nepravdivé a pokus o jeho vysvětlení byl proveden v epizodě TNG: A Matter of Time, když cestovatel v čase Berlinghoff Rasmussen se ptal Rikera zda ví, jaké jsou největší vynálezy posledních 200 let, na což on odpověděl "warp pohon" a dělal další rozdíl mezi warp pohonem a warp cívkou. Posledně zmíněný má být ten, co poháněl loď Enterprise, NX-01.

Nicméně i tento fakt je v rozporu, tentokrát s filmem Star Trek: First Contact, kde byla loď Phoenix, pilotovaná Zeframem Cochranem, vybavena warp pohonem. Některé zdroje zase spekulují, že Phoenix byla loď navržená tak, aby demonstrovala schopnost lidstva nadsvětelných letů, zatímco Bonaventure byla loď, určená pro mezihvězdné cestování.

Ovšem je zde i jiná věc. Loď, viděná na obrazovce, vypadá velmi podobně, jako USS Enterprise kapitána Kirka, což zase naznačuje, že rozhodně není tak stará, jak Scotty poznamenal. Navíc má tato loď v mnohém odlišný zjev od Enterprise, NX-01 kapitána Archera, což naznačuje, že loď rozhodně nebyla ve službě během 50. let 22. století. Zde proto probíhají neustálé diskuze mezi fanoušky, nicméně většina se rozhodla, že toto Scottyho tvrzení bude prostě ignorovat.