Popis

Třída Wells, USS Relativity

Třída Wells patří mezi časové lodě, které používala Hvězdná flotila v průběhu 29. století. Jejich hlavním úkolem bylo ochraňovat a napravovat časovou linii před narušením.

Tyto lodě jsou standardně vybaveny časovými transportéry, což je vyspělá technologie, která dokáže objekty transportovat nejen skrz prostor, ale také skrz čas.

Lodě jsou vybaveny také pokročilou holotechnologií, nazývanou holomatrix. Vybaveny jsou také tzv. časovým počítačovým systémem, neboli TCARS. Tento systém ovládá také speciálně navržené časové senzory, které kontrolují narušení časové linie.

VOY: Relativity

Známé lodě této třídy

USS Relativity, NCV-474439-G

Zákulisní informace

Loď USS Wells, NCV-474438-A ve hře Star Trek Online

Loď třídy Wells USS Relativity se objevila pouze v jediné epizodě, VOY: Relativity. Autorem vzhledu lodi je výtvarník Rick Sternbach. Vzhled lodi je zcela odlišný od lodí Flotily užívaných ve 23. a 24. století. Model lodi byl kompletně počítačem generovaný.

Lodě třídy Wells se ve velkém objevily ve hře Star Trek Online. Zde jsou klasifikovány jako "časová vědecká plavidla". Mají dokonce svůj zrcadlový protějšek, třídu Mobius, která je klasifikovaná jako "časový křižník" a spadá pod Pozemskou říši. Jedna z lodí třídy Wells je pojmenována po kapitánu Kathryn Janewayové, USS Janeway.